Orta Seviye Arabalar

Yeni Opel Corsa’nın Özellikleri

0

Yeni Opel Corsa Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Türkiye pazarında 2020 yılının ikinci yarısında satışa sunulması beklenen Opel Corsa’nın 6. nesli otomobil tutkunlarını yeni bir heyecana sürüklüyor. Geliştirilmiş ve farklı kombinasyonlara sahip motorları, yenilenen görünümü ve alçak oturma pozisyonu ile üstün bir sürüş dinamiği sunmaya geliyor.

F kasa koduyla karşımızda olan yeni nesil Opel Corsa  safkan bir opel değil. Zira DS3 Crossback ve Peugeot 208 ile aynı alt yapıyı kullanıyor. PSA grubunun Küresel Modüler Platformu EMP-2 bandından çıkan Corsa dört metrelik boyu ve bin kilonun altında olacağı belirtilen ağırlığıyla dikkatleri çekiyor. Oldukça verimli, benzinli ve dizel motorlarla satışa sunulacak.  Motorların güç aralığı 75 HP (55 kW)’den başlayarak ve 130 HP’ye (96 kW) kadar uzanacak. Bu motorlar ödül almış ve binlerce kilometre test edilmiş,  sağlam yapısı ve güçlü karakteriyle sahip olmayı isteyeceğiniz türden. Sunulan bütün motor seçenekleri üstün sürüş özelliklerini makul tüketim değerleriyle harmanlıyor. 

Yeni Opel Corsa’nın Özellikleri

Atmosferik motor seçeneği yalnızca manuel şanzıman ile beraber kombinlenirken, 1.2 Puretech benzinli ünitede EAT8 otomatik şanzıman sunulacak. 110 hp 205 n/m tork ve 130 hp 230 n/m tork sunan iki farklı  turbo motor seçeneği mevcut. Turbo beslemeli motorda manuel vites seçeneği de sunulacak. 8.7 saniye gibi 0-100 ivmelenmesi  oldukça dikkat çekici. Dizel versiyonu 1.5 litrelik turbo beslemeli motor ise 102 beygir güç ve 250 n/m tork üretecek. 

Dış görünüşüyle hala bir Alman olmasına rağmen kabuğunun içinde Fransız etkisi net bir şekilde gözlemleniyor. Ön konsol, vites topuzu ve kokpitin içindeki diğer detaylara bakınca Peugeot 208 hissi verse de yere yakınlığı, sportif duruşu ile bambaşka bir araç olduğunu daha test etmeden anlayacaksınız. Abisi Insignia’ dan izler de barındıran Corsa; gelişmiş sürüş destek sistemleri ve  yenilikçi bilgi ve eğlence paketleri ile adından söz ettirecek. 

Şunu da belirtelim Corsa bir ilk ile geliyor. Alman otomobil üreticisinin hatchback otomobil segmentinde ilk kez yaygın bir şekilde kullanıma sunacağı IntelliLux LED® Matrix Farlar ile fark yaratmayı hedefliyor. Avrupa’da 2019 sonunda yollarda olması planlanan Corsa’yı ülkemizde 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yollarda görebileceğiz. 

PSA’nın Tedarik Zinciri Vekili Yann Vincent; ” Rekabeti, verimliliği ve kaliteyi arttırmak bizim grubumuzun üretim genlerinin bir parçası ve Yeni nesil Opel Astra bu doğrultuda üretildi” diyor. 

Yeni Opel Corsa’nın Fiyatı

Türkiye fiyatı hakkında bir bilgi olmasa da Almanya’da € 29.000  bandında satışa sunulduğunu görüyoruz

Araba İç Modifiye Nasıl Yapılır

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir