Blog

Taksitle Araba Nasıl Alınır? (Senetle Araç Satan Firmalar)

0

Taksitle otomobilin nasıl alınacağı konusunda taksitli araç satışı yapan firmalar öne çıkmaktadır. Araba almak isteyenlere taksitle araba imkânı sunan oto galeriler ve araba siteleri internet üzerinden hizmet vermektedir. Taksitle araç alımından yararlanmak için alıcının firmaların koşullarına uyum sağlaması gerekmektedir. Taksitli olarak ve senetle araç almak isteyenlerin güvenilir platformları tercih etmesi önem taşır. Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu’na göre vadeli satış seçenekleri sunan firmalar tercih edilmelidir. Tüketici kanunlarına uygun olarak taksitli satış sözleşmeleri ile araç sahibi olmak mümkündür. 

Taksitle Araba Alma Şartları Nelerdir? 

Taksitle araba almak için koşullar firmalar tarafından belirlenmektedir. Ticari faaliyetlerde bulunan firmalar her araba almak isteyene satış gerçekleştirmemektedir. Alıcının firmaların istediği güvenceyi oluşturacak koşullara sahip olması gerekir. Taksitle araç alımı için şartlar şu şekildedir:

 • Düzenli geliri olduğunu kanıtlayamayanlara satış yapılmamaktadır. 
 • Kişinin iş yeri bilgileri, kefil, tanıdık ve maaş bilgilerinin verilmesi gerekir. 
 • Borcun geri ödeneceğine dair güvencenin oluşturulması gerekir. 
 • Senetle araç alımı yapacak kişi emekliyse taşınmaz mal tapusu gösterilmesi gerekmektedir. 

Yukarıdaki koşullar haricinde kredi puanlaması taksitli senetli araç alımında karşılaşılan bir durum olabilmektedir. Kredi notu sorgu işlemini firmalar ücret karşılığında yapabilmektedir. Firmaya göre değişmekle birlikte kredi notu düşüklüğünden ötürü senetle araç alımı yapamamak mümkün olabilir. 

Taksitle Araba Alma Vade Limiti Nedir? 

Taksitle araba alımında vade süreleriher firmanın kendi politikasına göre değişmektedir. 12, 24, 36 ve 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanmak mümkündür. Araba modellerine göre vade süreleri değişkenlik gösterebilir.

Taksitle Araba Satan Firmalar Hangileridir? 

Taksitle araba alınabilecek firmalar bütün araç galerileri ve bayileri olabilmektedir. Sıfır veya ikinci el araba satışı yapan firmalar vadeli olarak satış yapabilmektedir. Birçok şehirde senetle araç satışı yapan yerler bulunabileceği gibi internet üzerinden satış noktaları da tercih edilebilmektedir. Taksitli olarak senetle araba alabileceğiniz yerlerşu şekildedir: 

 • Oto Vadeli Araç Satış Firması
 • Fuzul Oto Araç Satış Firması
 • Otonomi Araç Satış Firması
 • Wowwo Araç Satış Firması
 • Resmi Araç Bayileri
 • Araba Galerileri 

Wowwo Senetle Araba Alma İmkânı 

Wowwo taksitle araba satışıyapan öncü araba firmaları arasındadır. İnternet sitesi üzerinden hizmet sunan firma müşterilere uygun vade seçenekleri ve ödeme planları oluşturur. Firmadan taksitle araba satın almak isteyenlerin sağlaması gereken şartlar şunlardır:

 • Emeklilerin teminat gösterebilmesi, 
 • Alıcı üzerinde icra takibi bulunmaması,
 • Alıcının düzenli ve kanıtlanabilir gelire sahip olması. 

Wowwo Araç Satışı linkini kullanarak firmanın internet sitesinde araç araştırması yapabilirsiniz. 

Otonomi’den Taksitle Araba Alma Fırsatı 

Otonomi, taksitle araba alma imkânı sunarak faaliyet gösteren araç satış firmaları arasındadır. Otonomi’den araç alımının özellikleri ve şartları şu şekildedir: 

 • Geniş vade olanakları sunması, 
 • Tüketicilere uygun ödeme koşulları oluşturması, 
 • Alıcının düzenli geliri bulunması, 
 • Düzenli geliri bulunmayanların teminat gösterebilmesi. 

Otonomi Araç Satışı bağlantısından firma ürünlerini inceleyebilir, senetle araç alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Oto Vadeli Taksitle Araba Satışı 

Oto Vadeli taksitli araba alma imkânı ile kefilsiz ve kredisiz olarak araç sahibi olabilirsiniz. Firma müşterilere 36 aya varan vade seçenekleriyle senetle araba alma imkânı sunmaktadır. Oto Vadeli Araba Alma linki üzerinden kendinize uygun aracı uygun vade olanaklarıyla seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra firma ile detaylı olarak görüşme yapabilirsiniz. Oto Vadeli Araç Satışı bağlantısını kullanarak internet üzerinden araba incelemesi yapabilirsiniz. 

Fuzul Oto’dan Taksitle Araba Alma

Taksitle araba alabileceğiniz Fuzul Oto,uygun geri ödeme koşulları oluşturan firmalar arasındadır. Firma, müşterilere peşinat ödemeden kredisiz şekilde taksitle araba alma imkânı sunmaktadır. Farklı iletişim kanallarıyla firma ile iletişim kurmak da mümkündür. Fuzul Oto Araç Satışı bağlantısını kullanarak araba modellerine ve detaylarına ulaşabilirsiniz. 

En Ucuz Spor Arabalar

Previous article

Yurtdışı Sürücü Belgesi İle Türkiye’de Araç Kullanmak

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blog