Lüks Arabalar

Sınırlı Sayıda Üretilen Lüks Araçlar

0

Dünyada sınırlı sayıda üretilen lüks araçlar ve sayılı kişilerde olan arabalar lüks araba sınıfında gösterilmektedir. Bu arabaların sayılı kişilerde olmasının ve az sayıda üretilmesinin nedeni onları bu kadar değerli yapan şey ise iç tasarımlarında ki estetik ve düzen, dış tasarımlarında ki mükemmel derecede ki albenisi ve görüntüsüdür. Son olarak çok az sürede çıkabildikleri hız ve yüksek yol tutuşlarıdır. Sınırlı sayıda üretilmesinin nedeni ise bu arabaları alabilecek maddi olanağı olan kişi sayısının az olması ve alan kişinin arabayı aldığında kendini özel ve şanslı hissetmesini sağlamasıdır. Sizin için hazırladığımız listede bu lüks arabalara biraz daha ayrıntılı bakalım.

Bugatti Chiron

Bugatti Veyron’un oğlu niteliğinde olan bu araba daha üretilmeden ilk üç tanesi satılmıştır. Sekiz litrelik W16 motoruna sahip olan Chiron 32 enjektör, titanyum egzoz ve tamamen yeni tasarlanmış bir soğutma sistemine sahiptir. Bu kadar özel ve büyük bir motora sahip olan arabanın ek olarak 4 adet turbosu vardır. 300 kilometre hıza erişme süresi 13,6 saniye olan bu arabanın fiyatı ise Türk Lirası bazında 8 milyon TL’dir.

Lykan Hypersports

İlk üretiminde sadece 7 adet üretilen bu araba dış tasarımında led ışıklarla aydınlatılmış elmas, zümrüt ya da yakut kullanarak araba sektöründe bir ilke imza atmıştır. 750 bhp güç üretimi yapan fiyat olarak paha biçilmez olan bu motor 395 km hıza kadar çıkabilmektedir. Bu arabanın fiyatı ise 10.4 milyon TL’dir.

Lamborghini Veneno 

Şirketin 50. yılına özel olarak İtalya’daki fabrikasında sadece 12 adet üretilmiştir. Mükemmel düzeyde olan yol tutuşu ve nerede ise asfalta yapışık gibi giden bu araba sektörde ciddi bir hayranlıkla adından bahsettirmiştir. Veneno 100 km hıza ise sadece 2,9 saniyede çıkmaktadır. Lamborghini Veneno’nun fiyatı ise 13.7 milyon TL’dir.

Koenigsegg CCXR Trevita

Sadece 3 adet üretilen bu araba 100 km hıza 2.9 saniyede çıkmaktadır. Arabanın ismi ise İsveççe’de üç beyaz anlamına gelmektedir. Arabanın 1081 hp ve 1060 NM olan tork-beygir değerleri arabayı müthiş bir değere ulaştırmaktadır aynı zamanda araç 404 km hıza kadar ulaşabilmektedir. Arabanın fiyatı ise 17.5 milyon TL’dir.

Mercedes-Benz Maybach Exelero

Bu arabanın en çok ilgi çeken özelliği patlayan tekerini kendi kendine tamir edebilmesidir. Araba 120 km hıza 4 saniyede çıkmakta ve 351 km hıza ulaşabilmektedir. Bu araç tam bir benzin canavarıdır 2 kilometrede tam 15 TL’lik yakıt tüketmektedir. Bu lüks aracın fiyatı ise tam 8 milyon Dolar’dır.

Orta Sınıf Otomobillerde Malzeme Kalitesi

Previous article

En Çok Karşılaşılan Araba Arızaları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir