Blog

Ekspertiz Nedir? İkinci Al Araba Alırken Ekspertiz Yaptırmak Neden Önemli?

0

Ekspertiz nedir sorusunun cevabı aslında tüm ikinci el araba piyasasının bilmesi gereken bir cevap. Çünkü ekspertizler neredeyse tüm ikinci el araba satış pazarında hizmet veriyor.

2. El bir araç almaya karar verdiğinizde kafanızda birçok soru işareti belirir. Daha önce hiç kazaya karışmış mı, kaporta boya durumu nasıldır ,motoru acaba iyi durumda mı ,elektronik donanımında çalışmayan bir ekipman var mı? Bu ve benzeri birçok soru alıcıların bazen kabusu olmaktadır. Bunun dışında da bazı alıcılar araçları hakkında bilgi almak için güvenilir ustalar aramaktadır. İşte bu noktalarda bir süre sonra araba alma tam bir kabusa dönüşebilir. 

Bunun için her alıcının kafasındaki sorulara cevap vermek, almayı düşündüğü araçla ilgili gerek kaporta- boya gerek motor gerekse elektronik ekipmanla ilgili detaylı bilgiler sunan, bu bilgileri yazılı bir rapor halinde müşterilerine imzalı olarak veren sizi usta usta gezmekten kurtaran Oto ekspertiz hizmeti sunan kurumlar bu konuda ciddi bir kolaylık sağlamakta. Almayı düşündüğünüz aracı randevu aldığınız bu kurumlardan birine götürüp araçla ilgili aklınıza gelen bütün sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca bu rahatlıkla aracınızı satarken de alıcıya aracınızla ilgili net bilgiler sunabilirsiniz.

Ekspertiz raporu veren firmalar

İşte bütün bu kolaylıkları Erzurum’da bulmamız mümkün. İnternetteki arama motorları ile bu işi yapan yerlerin adreslerini, telefon numaralarını bularak randevu oluşturup almayı düşündüğünüz aracınızı bu kurumlarda ayrıntılı bir şekilde incelenmesini yaptırabilir ve gönül rahatlığı ile verilen bilgiler ışığında aracı satın alabilirsiniz. Müşterilerin isteklerine göre farklı paketleri de mevcut. Bu paketler müşterilerinin araçla ilgili öğrenmek istedikleri bilgilere göre oluşturulmuş ve araçla ilgili bildiğiniz şeyler varsa bunlar için fazladan para ödemenize de gerek kalmıyor. Sadece kaporta bilgisi edinmek istiyorum derseniz farklı bir paket, araçla ilgili her şeyi ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorum derseniz farklı bir paket sunuluyor. Bu da müşterilerin ihtiyacına göre para ödemesini sağlıyor.

Bağımsız ve tarafsız olarak hizmet veren bu yerler sonrasında müşterileri ile raporlarında bir doküman halinde imzalı olarak paylaşmaktadır. Bu da müşteriye firma güvencesi sağlamaktadır. Siz de yeni bir araç almayı düşünüyorsanız ya da aracınızla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yerleri ziyaret ziyaret edebilirsiniz. İnternet siteleri aracılığıyla da güncel kampanyalarından ve hizmetlerden haberdar olabilirsiniz.

Afyon Ekspertiz Firmaları için tıklayınız.

Afyon Araba Ekspertiz Firmaları

Previous article

Tekirdağ Araba Ekspertiz Firmaları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blog