Blog

Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

0

Atiker sıralı sistem gaz ayarının yapılabilmesi için; kullanılması gereken LPG ayar programının Atiker’e ait olması gereklidir. Kişi hali hazırda bir markadan hizmet aldığı için; bu markanın ürününe uygun şekilde ayarları gerçekleştirmek zorundadır. Kişi Atiker yetkili servisine gidere; sıralı sistem gaz ayarını kısa süre içerisinde yaptırabilmektedir.

Atiker Sıralı Sistemde Gaz Ayarının Bozulma Nedenleri Nelerdir?

Atiker sıralı sistemde gaz ayarının bozulma nedenleri şu şekildedir:

  • Kişinin LPG tercihinde, kaliteden uzak bir tercihte bulunması durumunda; LPG ayarı da kolaylıkla bozulabilmektedir ve kişinin bu problemin önünü alabilmesi mümkün olmamaktadır. Devamlı olarak gaz ayarı yaptırmak durumunda kalmaktadır.
  • Kişinin Atiker sıralı sistem montaj işlemi yaptırması durumunda; eğer enjeksiyon temizleyicisinin markasın bir değişiklik olmuş ise, gaz ayarlarında bozulma meydana gelebilmektedir.

Atiker Sıralı Sistemde Gaz Ayarının Bozulmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Atiker sıralı sistemde gaz ayarının bozulmaması için dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle kişinin LPG alırken bir ön araştırma yapması gereklidir. Kaliteli bir LPG alması; kalite kaynaklı yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçecektir. Doğal olarak kişinin; şikayet almayan, marka güvenilirliği olan, bilinir bir LPG taktırması gereklidir.
  • Kişinin herhangi bir işlem yaptırırken enjeksiyon temizleyicisi konusunda dikkatli olması gereklidir. Her enjeksiyon temizleyicisi için yapılması gereken ayar farklı olmaktadır. Dolayısı ile kişi her enjeksiyon temizleyicisi markası değiştirdiğinde; ayar yaptırmak zorunda kalmaktadır. Bunun önüne geçebilmek adına; kişinin enjeksiyon temizleyicisi değiştirirken marka değişimine gitmemesi tavsiye edilmektedir.

Sıralı Sistem Gaz Ayarının Nereden Yaptırılması Gereklidir?

Sıralı sistem gaz ayarının yaptırılması gereken yer; kişi Atiker’den hizmet aldığı için, Atiker’in yetkili servisidir. Atiker’in montaj hizmeti veren yetkili servisi internet üzerinden bulunabilmektedir. Kişi kendisine en yakın yetkili servise gidereki ayarlama işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlem bir bilgisayar programı aracılığı ile yapıldığı için ve servislerde zaten hali hazırda bu program olduğu için; oldukça kısa süre içerisinde kişinin sıralı sistem gaz ayarlarının yapılması ve kişinin arabasını geri alabilmesi mümkün olmaktadır.

Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarını Kişinin Kendisinin Yapabilmesi Mümkün Müdür?

Atiker sıralı sistem gaz ayarını kişinin kendisinin yapabilmesi mümkündür. Ancak kişinin bu noktada bazı bilgilere hakim olması gereklidir. Öncelikle kişinin LPG ayar programına sahip olması, ilgili ayarı nasıl yapabileceğini bilmesi gereklidir. Ancak yine de doğru yapılması gerekli olan bir işlem olduğu için ve kişinin ayarları yanlış yapabilme ihtimali olduğu için; yetkili servise gitmek daha çok tavsiye edilen bir yöntemdir. Atiker sıralı sistem yetkili servisleri; hali hazırda montaj işlemini de kendileri yapmış oldukları için, kişilere uygun fiyatlar vermektedir. Dolayısı ile kişinin işi bilen birine bırakması ve kısa süre içerisinde işini halledebilmesi için, makul bir ücret karşılığı aracı yetkili servise bırakması daha uygun bir davranıştır.

Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarı Nasıl Yapılmaktadır?

Atiker sıralı sistem gaz ayarının yapılma aşaması şu şekildedir:

  • Kişinin öncelikle bir LPG ayar programı edinmesi gereklidir. Ancak Atiker markasından hizmet aldığı için, ilgili programın da Atiker’e ait bir program olması gereklidir. Başka program yüklememelidir.
  • Kişi ilgili programı bilgisayarına yükledikten sonra; program üzerinden ayar yapabilmek adına, bilgisayar ile araç arasında bağlantı kurmalıdır. Bu yüzden kişinin LPG kiti bağlantı portu ile bilgisayarın USB girişini bağlaması gereklidir.
  • Kişinin öncelikli olarak kalibrasyon işlemini yapması gereklidir.
  • Kişi araç konfigürasyonu seçeneğini seçmelidir ve buradan benzin ve gaz sekmesini de seçerek ilgili ayarları girmelidir.

Enjeksiyonlu Arabada Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

Previous article

Motor Senteye Nasıl Getirilir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blog