Blog

Araba İç Modifiye Nasıl Yapılır

0

Araba iç modifiye nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir ve kusursuz modifiyeye nasıl ulaşılır. İşte tüm bunların cevabı makalemizde.

Otomobil üreten fabrikalar belirli bir standarda göre üretim yapmaktadır. Uzun kullanımlar sonucunda araç sahipleri standart üretimden sıkılarak yeni arayışlara girmektedir. Bu durum da araçlarını kendi zevklerine göre dizayn eden insanları ortaya çıkarmış ve modifiye sektörünü doğurmuştur.

Fabrikanın sağladığı kısıtlı opsiyonlar ile de kişiselleştirme mümkündür ancak bu durum aracın fiyatını ciddi oranda arttırmaktadır. Kişiselleşmiş üretimin fabrikada yapılması için de belirli bir zaman gerekmektedir. Bunun üzerine bir de ithalat sürecindeki gecikmeler dahil olunca büyük zaman kayıpları oluşmaktadır. Bütün bunların önüne geçmek isteyen kullanıcılar kendi stillerini araba üzerine yansıtmak için modifiye firmalarının kapısını çalmaktadır. Peki, bir aracın iç modifiyesi için neler yapılabilir ve bu işlemler nasıl yapılır? 

Koltuk Modifikasyonları

Her gün temas ettiğimiz araç koltukları, genellikle koyu renkli kumaş kaplı olarak üretilmektedir. Bazı araçlarda yanal destekler ve bel desteği düşünülse de nispeten ucuz olarak satılan araçlarda bu detaylara dikkat edilmemektedir. Bu ihtiyaçtan dolayı, ” araba araba gibi görünmeli” diyen kullanıcıların büyük bölümü koltuk modifikasyonlarına başvurmaktadır. Sanayi içerisindeki döşeme imalatı yapan firmalar bu sorunların hepsine kökten çözümler üretebilmektedir. Müşterinin kişisel zevkine göre renkler seçilip, müşterinin istediği malzemelerle üretim yapılarak araca montajı sağlanır.

İç Aydınlatma Modifiyeleri

Fabrikaların standart olarak sunduğu iç aydınlatma ışıkları çoğu araç için yetersizdir. Daha iyi ışık performansı isteyen kullanıcıların standart ampulleri sökerek yerine daha güçlü ampuller taktıkları bilinmektedir. Bir adım öteye gitmek isteyen kullanıcılar, ampul değişimleri ile yetinmeyip farklı renkte ampuller ve yeni ışıklandırma üniteleri ile ışığın başka noktalara da taşınması gibi işlemler yaptırmaktadır.

Multimedya Sistemi ve Ses

Otomobilin iç konforundaki en büyük ögelerden birisi de multimedya sistemidir. Eski ve küçük ekranlı multimedya sistemleri kullanıcılarını tatmin etmediği için büyük ekranlı, hatta android işletim sistemi ile desteklenmiş multimediya üniteleri tercih edilmektedir. Değiştirilen ses ünitesini desteklemek için aracın hoparlörleri de güçlendirilerek ciddi bir konfor artışı sağlanmaktadır.

Kadranlara Küçük Dokunuşlar

Bir arabanın modernliğinin ölçütlerinden birisi de modern görünen gösterge panellerine sahip olmasıdır. Özellikle eski model araçlarda, aracın içi büyük modifiyeler sonucunda modern bir görüntü kazanırken; kadranlar ihmal edilerek çağ dışı bir görüntüye sebep olunmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için modifiye sistemler üreten firmaların o araca özel olarak ürettiği modern kadranlar tercih edilebilir. İnternet üzerinden satın alınabilen bu sistemlerin montajı için bir teknik servisten destek alınmalıdır. 

Yeni Opel Corsa’nın Özellikleri

Previous article

Modifiye Arabalarda Oluşan Hasarlar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blog